Konkurs wakacyjny „Sekret Wioski Ukrytej we Mgle”

Tytuł konkursu: Wakacyjny konkurs „Sekret Wioski Ukrytej we Mgle”.
Rozpoczęcie: 01.07.2010.
Zakończenie: 04.08.2010.
Stan: zakończony.
Nagrody: trzy wybrane tomiki mangi Naruto lub Bleach.
Opis: należy postępować według poleceń Tsunade (poniżej).
Wyniki: najszybciej naszą zagadkę rozwiązał Piotr Sz., nick: Ergoline, który uwinął się z tym niełatwym zadaniem w niecałe 64 minuty! W nagrodę otrzyma trzy wybrane tomiki mangi Naruto lub Bleach. Chcieliśmy pogratulować również wszystkim uczestnikom konkursu wytrwałości oraz umiejętności zbierania informacji i wykorzystywania ich podczas misji. Zapraszamy również do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Rozwiązanie zadania: najpierw użytkownik musiał przez 34 dni spisywać znaki dekodujące z kamienia. Dodatkowo w raportach Tsunade pojawiały się dodatkowe informacje, które miały ułatwić odszyfrowanie tablicy znalezionej przez Hinatę i przyniesionej do Wioski Liścia 04 sierpnia o godzinie 18:00. Wtedy też rozpoczynała się prawdziwa zabawa.
Sposób rozszyfrowania tablicy:
1. Na początku należało wykorzystać informacje podane nam przez Tsunade. Obrazek ze spiralną skamieliną oznaczał, że znaki trzeba było odczytywać przesuwając się wokół tablicy ruchem spiralnym od prawego górnego rogu począwszy (wejście do skorupy skamieliny). Dodatkowo należało wykorzystać informację od Tsunade o równo pociętym wężu i wybierać co drugi znak na tablicy. Najłatwiej to przedstawić, pokazując kawałek odszefrowanej tablicy: (zobacz).
2. Cała wiadomość z tablicy to: "Szukaj tam, gdzie pająk muchy łapie, a shinobi woła, tasukete. Małpa ci pomoże. Jeśliś godzien, dostąpisz wiecznej chwały w galerii bohaterów".
3. Następnie trzeba było rozwiązać zagadkę, by dostać się do ukrytej komnaty w jaskini. Na istnienie takowej wskazywał jeden z obrazków w jaskini: "Dwa okręgi - jeden bardzo mały i drugi kilka razy większy - dodatkowo większy rzucał cień na mniejszy".
4. Poprawna interpretacja zagadki jest taka:
- "szukaj tam, gdzie pająk muchy łapie" - należało szukać w sieci - oczywiście chodziło tutaj o sieć internetową, a konkretnie naszą stronę;
- "a shinobi woła, tasukete" - shinobi, czyli słowo tasukete pochodzi z japońskiego i oznacza "pomocy!" - dlatego też należało szukać w Pomocy technicznej na stronie;
- "małpa ci pomoże" - małpa, czyli znaczek @ znajdujący się w każdym e-mailu - należało go kliknąć - był to odsyłasz do ukrytej komnaty w jaskini;
- "jeśliś godzien, dostąpisz wiecznej chwały w galerii bohaterów" - jeśli będziesz najszybszy, wygrasz nagrodę.
To wszystko.

Tablica i poszczególne znaki, które pojawiały się przez 34 dni:


Raporty Tsunade:- RAPORT 05 (04.08.2010) - "Szybko, podejdź tutaj, mam dla Ciebie tę tablicę, którą znalazła Hinata. Proszę, weź ją i zbieraj się do drogi - Kiba i Shino zaprowadzą cię do jaskini. Po drodze spróbuj odszyfrować wiadomość z tablicy, wykorzystując do tego zebrane informacje. Jeśli Ci się uda, skarb będzie Twój! Pospiesz się, by jakiś ninja z innej wioski Cię nie uprzedził." Twoja hokage, Tsunade.

- RAPORT 04 (21.07.2010) - "Spóźniłeś się, czekam na ciebie od 20 minut. Wezwałam cię, ponieważ dzisiaj rano otrzymałam informację od drużyny poszukiwawczej dowodzonej przez Kakashiego, że znaleźli Hinatę i zmierzają już do wioski. Będą tutaj dokładnie 4 sierpnia o godzinie 18:00. Shikamaru wspominał coś, że nasza zguba znalazła jakąś dziwną tablicę, na której są podobne symbole do tych z kamienia. Zdaje się, że to może być klucz do odnalezienia skarbu. Wezwę cię zaraz po tym, jak wrócą. Odmaszerować." Twoja hokage, Tsunade.

- RAPORT 03 (15.07.2010) - "O, dobrze, że jesteś. I jak? Masz już 15 symboli? Cieszę się. Tak trzymać. Ale nie po to Cię wezwałam. Tak jak przewidywaliśmy, dzisiaj wróciła grupa zwiadowcza, ekhm... ale niekompletna, bo gdzieś wcięło Hinatę - widać z kogo bierze przykład, też tylko pakuje się w kłopoty. Ale co to ja miałam... Ach, tak, mamy nowe informacje na temat sprawy ze skarbem! Otóż niedaleko miejsca, które wskazał były posiadacz kamienia, Hinata dostrzegła Byakuganem jaskinię ukrytą za wodospadem. Kiba twierdzi, że w środku nie znaleźli nic ciekawego, ale co on może wiedzieć, skoro chował się z psami. Shino zaraz sprostował, że nie znaleźli nic interesującego oprócz trzech obrazków wyrytych na ścianie i jednej skamieniałości. Oto, co przedstawiały:
- pierwszy obrazek przedstawiał ten sam kamień, który w tej chwili posiadasz;
- na drugim obrazku znajdowały się dwa okręgi - jeden bardzo mały i drugi kilka razy większy - dodatkowo większy rzucał cień na mniejszy;
- na trzecim obrazku można było dostrzec równo pociętego węża, przy czym każdy z kawałków był równo oddalony od następnego kawałka w odległości równej długości jednego kawałka.
- skamieniałość zabrali ze sobą, oto ona (zobacz);
Jakieś pomysły? Tak też myślałam, na razie nic nam to nie daje. W każdym razie zapamiętaj te informacje i spisuj dalej symbole z kamienia. Zaraz wyślę misję poszukiwawczą, by odnaleźli Hinatę, może ona dowiedziała się czegoś nowego. Gdy coś będzie wiadomo, niezwłocznie cię wezmę. Odmaszerować." Twoja hokage, Tsunade.

- RAPORT 02 (01.07.2010) - "Tak, wzywałam cię. Miło mi, że jesteś. Otrzymałam już raport od Shikamaru i Shiho - nawiasem mówiąc, urocza z nich para, ekhm... ale my nie o tym - w każdym razie nasze przypuszczenia potwierdziły się, kamień znaleziony niedaleko Wioski Mgły nie jest zwykłym odłamkiem skały. Po dokładnym zbadaniu okazało się, że co jakiś czas pojawiają się na nim jakieś niezrozumiałe dla nas symbole. Shiho potwierdziła, że na kamieniu wyświetlają się 34 różne pary znaków, przy czym jednocześnie pojawia się jedna para znaków, a zmiana następuje co około 24 godziny. Jak zapewne się domyślasz, Twoim zadaniem będzie zebranie, spisanie czy też zamapiętanie wszystkich par znaków. Do czego nam się to przyda? Sama nie wiem, jednak sprawa jest w toku i być może już wkrótce dowiemy się, do czego służą te tajemnicze symbole. W każdym razie będę Cię na bieżąco informować o postępach śledztwa w tej sprawie. (w tej chwili do gabinetu hokage wpada zdyszany ninja i mówi: "Udało się!") A więc poprzedni właściciel kamienia wyśpiewał, w którym dokładnie miejscu znalazł obiekt naszych badań? Tego się mogłam spodziewać po Ibikim z oddziału wywiadowczego - jego metody są najlepsze. Natychmiast wysyłamy tam drużynę zwiadowczą, zawołajcie Kibę, Hinatę i Shino. Do ich powrotu mamy związane ręce, jednak Tobie nie powinno się nudzić - w końcu masz zadanie. Ach, zapomniałabym... proszę, oto ten kamień, nie zapomniaj zerkać na niego co 24 godziny i spisywać nowych symboli. Do swojej drużyny możesz dołączyć kolegów i podzielić się z nimi pracą. Gdy tylko wróci grupa zwiadowcza, wezwę cię do raportu - ich powrotu oczekujemy około 15 lipca. Odmaszerować." Twoja hokage, Tsunade.

- RAPORT 01 (26.06.2010) - "Od dłuższego czasu po świecie ninja krążyły plotki, że gdzieś w pobliżu Wioski Mgły ukryty jest drogocenny skarb. Ostatnio w naszej wiosce, Liściu, zrobiło się głośno na ten temat. Jedna z drużyn wywiadowczych znalazła bowiem tajemniczy kamień - jego, były już, właściciel uważał, że znalazł go, przeprawiając się przez rzekę nieopodal Wioski Mgły. Nasz oddział deszyfrujący (w składzie Shiho i Shikamaru) już zajął się badaniem znaleziska. Ustaliliśmy, że 1 lipca mają mi złożyć raport - wtedy też dowiemy się więcej na ten temat. Gdy to nastąpi, będę miała dla was misję, więc bądźcie gotowi!" Podpisano: Wasza hokage - Tsunade.

Dodano: 07.06.2010
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, filmy kinowe, odcinki specjalne, rock lee, openingi, endingi.
Podobne anime: Bleach, Black Clover, Boku no Hero, Dr. Stone, Eden's Zero, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, HunterxHunter, Kimetsu no Yaiba, One Piece, Saga Winlandzka, Shingeki no Kyojin, The God of High School.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.